Żywe kolory butów i ubrań poprawiające nastrój, czyli dopamine dressing!Czy słyszałyście już o dopamine dressing? To jeden z najnowszych trendów, który rozgościł się na dobre nie tylko w modzie, ale także w naszym życiu codziennym! Kolorowe ubrania damskie i kolorowe szpilki, stylizacje w soczystych odcieniach to niezawodny sposób na to, aby dodać sobie uśmiechu i energii na co dzień. Sprawdź, co na ten temat mówi psychologia ubioru i wprowadź żywe kolory do swojego codziennego menu, a zaczniesz się częściej uśmiechać!

Żywe kolory w stylizacjach wiosennych, czyli postaw na dopamine dressing!


Żywe kolory, nasycone barwy to połączenia, które są bardzo dobrze odbierane przez zmysł wzroku. I nie chodzi tutaj tylko o siłę kontrastu, ale również o samą głębię i znaczenie odcieni. Nasz mózg bardzo dobrze reaguje na widok zielonego trawnika, soczystych łanów rzepaku czy dojrzałego na słońcu, apetycznego, czerwonego jabłka. Te wrażenia wzrokowe dają mu pozytywny sygnał i - w dużym skrócie - może zacząć produkować dopaminę.

Czy tak samo może na nas zadziałać dopamine dressing? Psychologia ubioru mówi, że tak jest w rzeczywistości! Dopamine dressing to trend w świecie mody, który na dobre zagościł na wybiegach mody w tym sezonie. Żywe kolory wzbudzają w nas pozytywne uczucia, wpływają na rozluźnienie, a tym samym pobudzają do uśmiechu. Wiosna i dopamine dressing to dobrana para, która zmotywuje Cię do tworzenia kolorowych i pięknych stylizacji na ten sezon!

Kolorowe ubrania damskie i kolorowe buty - jak je sprytnie połączyć?


Kolorowe ubrania damskie zazwyczaj sprawiają problem do momentu… aż nie zaprosisz ich do swojej szafy! Z odległości mogą wydawać się trudne do ujarzmienia, ale tak naprawdę, kolorowe stylizacje, to jedno z lepszych rozwiązań, które może wykorzystać każda kobieta.
Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na Tobie wygląda.
~ Coco Chanel

W kwestii mody i kolorów wierzymy w każde słowo Coco Chanel, jednej z najbardziej charyzmatycznych kobiet w świecie mody. Żywe kolory, kolorowe stylizacje możesz interpretować na wiele różnych sposobów, a każdy z nich będzie właściwy, o ile będzie on korespondował z Twoim własnym wyczuciem stylu. Masz ochotę zakładać kolorowe ubrania damskie i zupełnie inne, kolorowe buty damskie? Proszę bardzo! Lepiej czujesz się wtedy, gdy kolorowe stylizacje ściśle korespondują z odcieniem butów? Świetnie! A może czujesz, że kolorowe szpilki, stylizacje w czerni lub bieli to Twoje powołanie? Lepiej być nie może! Po więcej inspiracji i pięknych, kolorowych butów damskich zapraszamy do naszego sklepu internetowego HEGO’S!

Psychologia ubioru, czyli co mówią o Tobie Twoje kolorowe buty?


W swoim przedostatnim filmie Ludzki głos, Pedro Almodóvar, postawił na dwa mocne akcenty. Pierwszym jest oczywiście zjawiskowa Tilda Swinton, z kolei drugim są mocne, nasycone, wręcz teatralne kolory ubrań, butów i elementów scenografii. Czy żywe kolory na ekranie mają znaczenie? Tak, dokładnie tak samo, jak w naszym życiu codziennym.

Psychologia ubioru podkreśla wagę kolorów, a także sposobu, w jaki się ubieramy. Wszystko to ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie oraz postrzeganie się w przestrzeni publicznej. Kolorowe szpilki, stylizacje odważne, charakterne zazwyczaj są domeną mocnych osobowości, kobiet, które wiedzą, czego chcą i dążą do wyznaczonych sobie celów. Wyrazista fuksja, nasycona czerwień, szmaragdowa zieleń lub słoneczna pomarańcza na butach damskich oraz całej stylizacji dodadzą Ci energii i powera w każdej sytuacji.

Z kolei outfit jednokolorowy, np. czarny, beżowy czy szary, ale uzupełniony o wyraziste, kolorowe buty w stylu dopamine dressing sprawi, że poczujesz się pewnie i kobieco.

Kolorowe szpilki - stylizacje na wiosnę i lato, w których się zakochasz!


Wiosenny dopamine dressing w garderobie tego sezonu, to przede wszystkim odcienie różu, czerwieni, pomarańczy, a także modne fiolety, turkusy i zieleń. Kolorowe ubrania damskie możesz łączyć ze sobą tak, aby zbudować outfit z dopełniających się, sąsiadujących ze sobą na palecie barw, kolorów.

Malinowe, płaskie balerinki z kokardą zestaw z pomarańczowymi spodniami i jednolitą bluzką w kolorze dojrzałej moreli. Do tego zestawu dobierz malinową torebkę i biżuterię z naturalnych kamieni w ciepłym odcieniu.


Kolorowe stylizacje na wiosnę i lato to także łączenie barw kontrastowych i odważnych. Do takich outfitów nie musisz wykorzystywać wielu odcieni, wystarczą dwa, trzy mocne akcenty, a do tego czarne dodatki.

Fioletowe, skórzane baleriny ze złotą klamrą możesz zestawić z zielonymi spodniami lub spódnicą w chłodnej, wibrującej tonacji lazuru lub turkusu. Na górę proponujemy kobaltowy T-shirt lub cienki sweterek w kolorze fiołków. Czarna torebka lub miejski plecak sprawdzą się w takim zestawie idealnie.Twoje wiosenne inspiracje potrzebują więcej jasnych kolorów i lekkości? Nie ma sprawy!

Zestaw ze sobą czerwone sandały z lakierowanej skóry, na słupku, ze złotym łańcuchem na wierzchu, do delikatnej sukienki w paski beżowo-różowo-czarne. Całość uzupełnij o beżową torebkę lub wiklinowy koszyk z kokardą nawiązującą kolorystycznie do jednego z kolorów outfitu.

Jak widzisz, dopamine dressing ma wiele różnych odcieni i warto go wypróbować na zbliżające się słoneczne i bardzo ciepłe dni!
 

X

Magazyn HEGO'S Milano / ul. POLECZKI 21 / 02-822 Warszawa
Skorzystaj jako pierwsza! Wystarczy, że udostępnisz nasz post na FB lub na Instagramie na Stories, oznaczając nas, a my wyślemy Ci KOD wcześniejszego dostępu. Zacznij Polowanie ON-LINE już 9 czerwca od 21.00.

Bądź na bieżąco:

X

Zgodnie z art. 13 RODO informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stark Corp Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie tel. 22 403 03 70, admin@hegos.eu ;
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji usługi newsletter, na podstawie art. 6 ust 1 pkt a RODO;
  3. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą udostępniane innym odbiorcom wyłącznie na podstawie przepisów prawa oraz zawartych umów;
  4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu wycofania zgody na otrzymywanie newsletter;
  5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem - w granicach określonych w przepisach prawa;
  6. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
  7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji usługi newsletter;
  8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
-->