Donatella Versace – włoska projektantka mody i kobieta sukcesu


Donatella Versace to wyrazista i barwna postać w świecie współczesnej high fashion, która wie, jak kreować trendy, tworzyć niezapomniane pokazy mody i czerpać z tego przyjemność. Nie znosi minimalizmu, uwielbia wysokie obcasy, skórzane dodatki i żywe kolory. Ludzie myślą, że jest chłodna i zdystansowana, ale tak naprawdę Versace Donatella jest ciepłą i miłą kobietą, która po prostu wie, jak dążyć do celu i odnieść sukces!

Donatella Versace i jej brat, Gianni, stworzyli włoskie imperium mody

Donatella Versace i jej starszy brat Gianni to włoskie rodzeństwo ze świata fashion, których nazwisko jest rozpoznawalne pod każdą szerokością geograficzną. Stało się tak po pierwsze za sprawą Gianniego, który od 1978 roku zaczął rozwijać własną markę Versace. Donatella początkowo zajmowała się zupełnie czymś innym niż moda – studiowała lingwistykę we Florencji – ale szybko dołączyła do rodzinnego biznesu i zaczęła pracować ramię w ramię z Giannim.

Przez niemal dwie dekady wspólnie tworzyli koncepcję domu modu Versace. Donatella była dla Gianniego największą muzą, ale i krytyczką, która za każdym razem motywowała go do zmian i podejmowania śmiałych decyzji na przyszłość. Styl Gianniego, który później podtrzymywała Donatella Versace, to przede wszystkim bezkompromisowość, podkreślenie kobiecości, nasycone kolory i wyraziste dodatki.

Gianni Versace fascynował się starożytnością i sztuką i to właśnie dzięki niemu, znakiem rozpoznawczym domu mody Versace, są głowa meduzy oraz charakterystyczny grecki ornament – meander.

Versace Donatella – opowieść o barwnej, kobiecej osobowości

Gianni Versace i jego siostra bardzo dobrze dogadywali się w sprawach biznesowych, stworzyli rodzinną firmę o niespotykanej sile przebicia w Europie i na całym świecie. Versace Donatella w latach 80. i 90. tworzyła niezwykłe reklamy, z których dom mody Versace jest znany do dziś. Założyła także nową linię ubrań dla dzieci Versace Young oraz stała się główną projektantką nowej marki-córki, czyli Versus.

W 1997 roku rodzina Versace doznała potężnego wstrząsu – Gianni Versace został zamordowany przed swoim domem na Florydzie. Po tym tragicznym wydarzeniu Donatella Versace objęła stery w firmie, chcąc pozostać wierną wizji swojego ukochanego brata.

Przez wiele lat wspólnej pracy, rodzeństwo Versace doskonale wiedziało, na jaki styl postawić, jaką wizję kobiecości mają przed oczami i co chcą osiągnąć. Versace Donatella w unikalny sposób wplata w swój styl seksowne kobiece kroje, stawia skórę ponad koronkę, złoto ponad srebro oraz – jakże by inaczej – wysokie obcasy ponad płaskie podeszwy. Zapytana o to, jaki trend mógłby już nigdy nie wrócić do świata mody, odpowiada bez wahania, że minimalizm.

Styl włoskiej projektantki budują wyraziste kolory i efektowne dodatki

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób Donatella Versace w tak spójny sposób prowadzi wizję mody, która zapoczątkował jej brat. W krótkim wywiadzie na 73 błyskawiczne pytania, który przeprowadził z Donatellą amerykański Vogue, padło pytanie o najważniejszą radę, jaką usłyszała od Gianniego, a jej odpowiedzią było:

zawsze bądź szczera ze samą sobą

~ Donatella Versace

Versace Donatella jest świadomą siebie kobietą, wie, że tym, co sprawia, że styl Versace jest unikalny, jest ona sama. Włoszka uwielbia nasycone kolory, sukienki o kroju przylegającym do ciała, skórzane detale i połyskujące tkaniny. Zapytana o najlepsze rzeczy we Włoszech, bez wahania odpowiada: włoska sztuka i… włoskie jedzenie, czyli dwie autentyczne przyjemności, których może spróbować każdy, kto zawita do tego słonecznego kraju.

Silne i piękne Włoszki kreują styl i nadają ton w modzie, co potwierdza choćby nawet szybkie spojrzenie na styl Moniki Bellucci – włoskiej aktorki, która odważnie podkreśla kobiecość, również stawia na dopasowane kroje sukienek i całkowicie pożegnała się z konwenansami i kompleksami.

Włoskie korzenie, inspiracja wprost z mediolańskich ulic – to esencja HEGO’S Milano!

Versace Donatella jest kosmopolitką, ale w sercu ma zachowane specjalne miejsce dla włoskiej sztuki, kultury i wszystkiego, co związane z włoską modą. Portfele, paski, a także torebki z linii Versace Jeans Couture dostępne są na stronie naszego sklepu internetowego hegos.eu.

Mediolan to niezwykłe miasto, w którym łączą się wpływy dawnej sztuki z autentycznym nurtem życia na co dzień. To właśnie tutaj, w Mediolanie, nasi projektanci HEGO’S Milano szukają inspiracji do nowych kolekcji na kolejne sezony.

Włoskie dziedzictwo to oczywiście nie wszystko, w HEGO’S Milano stawiamy również na wysokiej jakości materiały naturalne, dopracowany design i wysoką jakość wykonania, którą zapewnia rzemieślnicza produkcja we włoskich fabrykach.

Odkryj najnowsze włoskie trendy w naszym sklepie internetowym hegos.eu! Znajdziesz tu buty damskie wysokiej jakości, które są spełnieniem kobiecych marzeń o najpiękniejszych butach na co dzień. HEGO’S Milano kreuje styl i sprawia, że każda kobieta czuje się piękna i wyjątkowa, po prostu czuje się sobą tak, jak wspomniana już bohaterka naszego artykułu, Donatella Versace.

X

Magazyn HEGO'S Milano / ul. POLECZKI 21 / 02-822 Warszawa
Skorzystaj jako pierwsza! Wystarczy, że udostępnisz nasz post na FB lub na Instagramie na Stories, oznaczając nas, a my wyślemy Ci KOD wcześniejszego dostępu. Zacznij Polowanie ON-LINE już 9 czerwca od 21.00.

Bądź na bieżąco:

X

Zgodnie z art. 13 RODO informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stark Corp Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie tel. 22 403 03 70, admin@hegos.eu ;
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji usługi newsletter, na podstawie art. 6 ust 1 pkt a RODO;
  3. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą udostępniane innym odbiorcom wyłącznie na podstawie przepisów prawa oraz zawartych umów;
  4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu wycofania zgody na otrzymywanie newsletter;
  5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem - w granicach określonych w przepisach prawa;
  6. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
  7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji usługi newsletter;
  8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
-->