Poznaj Paolę Navone - mistrzynię i czołową postać włoskiego designu


Włoski design jest synonimem wysokiej jakości materiałów, ciekawych, misternie dopracowanych projektów i stylu, który przykuwa wzrok już od pierwszych sekund. Dotyczy to wielu dziedzin sztuki, mody, kultury i ma odzwierciedlenie we włoskich osobowościach z charyzmą. W dzisiejszym wpisie chcemy Wam przybliżyć niezwykle kreatywną Włoszkę - designerkę, projektantkę i architektkę - Paolę Navone.

Paola Navone - kim jest ikona włoskiego designu?

Paola Navone - włoska projektantka, architektka, kobieta, która tworzy styl, kreując piękne przedmioty użytkowe do wnętrz domowych i do galerii artystycznych. Paola podobnie jak HEGO’S Milano czerpie inspiracje w Mediolanie. Jeśli ktoś myśli o współczesnym włoskim designie, to musi mieć w głowie właśnie Navone.

Jej twórczy życiorys jest niezwykle bogaty, ponieważ Paola Navone jest pełna autentycznej, kreatywnej energii, przez co po prostu nie potrafi siedzieć bezczynnie w swoim studio. Przez lata doskonaliła się jako architektka, designerka wnętrz, projektantka przedmiotów użytkowych, ceramiki. Nie obce jest dla niej projektowanie tkanin wielkoformatowych, a nawet biżuterii.

W latach 80. XIX w. Paola Navone założyła swoją grupę projektową Studio Alchimia, w której tworzyła sztukę użytkową z widocznym wpływem czołowych mistrzów włoskiego projektowania - Mendiniego i Sottsassa. Jej projekty są odzwierciedleniem fascynacji kulturą, wpływami etnicznymi, a także miłością do wyszukanych zdobień i nasyconych kolorów. Kto raz pokochał projekty Paoli Navone, ten z pewnością wie, że nie znajdzie drugiej takiej wyrazistej projektantki we współczesnej sztuce użytkowej.

Architektka, projektantka, charyzmatyczna kobieta o kosmopolitycznym spojrzeniu na sztukę użytkową

Korzenie renesansu sięgają głęboko w historyczny czas, ale chyba nie jest przypadkiem to, że współcześni włoscy designerzy i współczesne włoskie designerki sięgają właśnie do tego kierunku w sztuce i kulturze. Paola Navone niewątpliwie jest świetnym przykładem na odzwierciedlenie renesansowego podejścia do tworzenia sztuki i projektowania przedmiotów użytkowych.

Paola Navone jest wieloletnią kuratorką wystaw, krytyczką sztuki, a także pedagożką. Dzięki solidnym podwalinom teoretycznej wiedzy bezbłędnie porusza w świecie projektów, co krok nawiązując do ciekawych, ale zapomnianych nurtów w sztuce. Jej pomysły są niezwykle efektowne, a przy tym proste i dające wiele satysfakcji. Navone Paola zainicjowała styl, który nazywa się shabby chic, czyli nowe przedmioty powinny wyglądać tak, jakby były pokryte patyną czasu. Tę ideę zapoczątkowała w tworzonych przez siebie meblach i dodatkach, ale rozpowszechniła się ona również na biżuterię, ubrania, buty i dodatki już poza pracownią Navone.

Paola Navone - design wysokiej jakości, który ozdabia przestrzeń

Paola Navone jest w ciągłej podróży, ponieważ to właśnie podróżowanie jest jej głównym źródłem inspiracji. Zwiedziła wiele krajów, miast i zakątków, które bezpośrednio wpłynęły na tworzenie fantastycznych, kosmopolitycznych projektów mebli i sztuki użytkowej. Na co dzień mieszka w Mediolanie, ale ma również kilka mniejszych domów letnich, w których uwielbia spędzać czas.

Filozofia tworzenia według Navone odnosi się przede wszystkim do tego, aby umieć dostrzegać piękno w rzeczach prostych i aby umieć zamienić je w sztukę użytkową. W jej projektach liczy się połączenie ręcznej, precyzyjnej pracy rzemieślników z wysmakowanym, nowoczesnym designem. W swoich pomysłach łączy pozorne przeciwieństwa, które zestawione obok siebie, zachwycają oryginalnym współgraniem kolorów i faktur.

Nierzadko w jej pracach możemy odnaleźć intensywne, nasycone kolory, fascynację kulturą orientu i etnicznych kultur z Europy czy Azji.

Włoskie designerskie projekty wysokiej jakości nigdy nie zawiodą

Nie bez przyczyny na stronie hegos.eu, czyli stronie poświęconej designerskim włoskim butom, torebkom i dodatkom, wspominamy o czołowej włoskiej projektantce designu użytkowego. To, co łączy Paolę Navone i włoskich projektantów z HEGO’S Milano to zamiłowanie do oryginalnych projektów, kreowania niepowtarzalnego stylu i czerpania z dziedzictwa włoskiej kultury i sztuki.

Włoski temperament w kulturze europejskiego formatu ma dużo do zaoferowania w wielu dziedzinach sztuki - przekonaj się o tym i poznaj kolejną włoską ikonę - Monikę Bellucci oraz niezwykle kobiecy styl Moniki Bellucci.

HEGO’S Milano kreuje styl i proponuje trendy w modzie, które są spełnieniem kobiecych marzeń o stylowych i wytrzymałych butach na lata. Nasi designerzy tworzą oryginalne projekty oparte o nowatorskie pomysły, ale czerpią również inspiracje wprost z mediolańskich ulic oraz bogatej historii i kultury Włoch.

Wysokiej jakości materiały używane przy wytwarzaniu obuwia oraz rzemieślnicza praca we włoskich fabrykach sprawiają, że każda kobieta znajdzie w naszej kolekcji buty zaprojektowane w jej marzeniach. Po więcej inspiracji i wygodne buty na lata zapraszamy do naszego sklepu internetowego HEGO'S.

X

Magazyn HEGO'S Milano / ul. POLECZKI 21 / 02-822 Warszawa
Skorzystaj jako pierwsza! Wystarczy, że udostępnisz nasz post na FB lub na Instagramie na Stories, oznaczając nas, a my wyślemy Ci KOD wcześniejszego dostępu. Zacznij Polowanie ON-LINE już 9 czerwca od 21.00.

Bądź na bieżąco:

X

Zgodnie z art. 13 RODO informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stark Corp Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie tel. 22 403 03 70, admin@hegos.eu ;
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji usługi newsletter, na podstawie art. 6 ust 1 pkt a RODO;
  3. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą udostępniane innym odbiorcom wyłącznie na podstawie przepisów prawa oraz zawartych umów;
  4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu wycofania zgody na otrzymywanie newsletter;
  5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem - w granicach określonych w przepisach prawa;
  6. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
  7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji usługi newsletter;
  8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
-->