Jak dbać o skórzane buty - zacznij od pierwszego, dobrego kroku

Jak dbać o skórzane buty? Jeśli chcesz, aby Twoje skórzane buty służyły Ci przez kilka kolejnych sezonów, a do tego, aby zachowały swoje piękno, zacznij od absolutnej podstawy - wybierz właściwe obuwie! Ten pierwszy i najważniejszy krok pozwoli Ci cieszyć się pięknymi butami na długo, a ich czyszczenie, pielęgnacja i konserwacja będą dla Ciebie proste i satysfakcjonujące.
 

jak dbać o skórzane buty

Akcesoria do obuwia

 

Wysokiej jakości obuwie skórzane, to przede wszystkim skóra naturalna od sprawdzonych producentów. W HEGO'S Milano dbamy o to, aby włoskie buty, które wychodzą spod naszej ręki, były wysokiej jakości – zaczynając od projektu i doboru materiałów, a kończąc na wykonaniu. Mając taką świadomość, możemy zapewnić Was, Nasze Drogie Klientki, że włoskie skórzane buty HEGO’S Milano, które wybierzecie dla siebie, to naprawdę dobry wybór. Dodatkowo dobierz najlepsze preparaty do pielęgnacji obuwia HEGO’S Milano, np. COLLONIL bezbarwną pastę do butów z aplikatorem, która odświeża kolor skóry, impregnuje ją i zapobiega nadmiernemu dostawaniu się wilgoci do wnętrza buta lub COLLONIL pastę impregnującą do obuwia ze skór gładkich, zawierającą pigment koloryzujący, który wnika w zarysowania, zadrapania i przebarwienia, nadając skórze świeży wygląd.

 

Każda para włoskich butów HEGO'S Milano to pomysł, który przekuliśmy w nowoczesny design wsparty na wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu obuwia. Dobrze dobrane materiały wykończeniowe, mocne przeszycia i spojenia, wycyzelowany balans środka ciężkości, to wszystko składa się na obuwie, które jest trwałe, wygodne i przeznaczone do codziennego, użytkowania. Niektóre kobiety trzymają swoje ulubione ubrania w szafie, ponieważ boją się, że zniszczą. Włoskie buty ze skóry naturalnej HEGO’S Milano noś swobodnie i tyle, ile chcesz, ponieważ ich wysoka jakość daje gwarancję na długie i dobre użytkowanie. Mając tę pewność, z lekkością możesz przejść do dalszych kroków, które wyjaśnią Ci, jak dbać o skórzane buty. Dodatkowe wsparcie w dbaniu o piękne, włoskie buty, zapewniają Ci wysokiej jakości środki do pielęgnacji obuwia COLLONIL ze sklepu HEGO’S Milano, np. COLLONIL emulsja do skór lakierowanych, COLLONIL Colour Stop spray przeciw farbowaniu butów czy COLLONIL spray do impregnacji i odświeżania kolorów.

 

Jak czyścić skórzane buty, aby ich nie zniszczyć?

Jak czyścić buty ze skóry naturalnej? Po pierwsze unikaj moczenia obuwia w wodzie i czyszczenia go przy pomocy bardzo mokrych gąbek lub ściereczek. Takie obchodzenie się z butami sprawi, że skóra naturalna w szybkim tempie będzie mogła napić się wody, co nie jest dobrym rozwiązaniem dla butów ze skóry. Do czyszczenia butów skórzanych używaj delikatnych, miękkich gąbek lub gładkich bawełnianych ściereczek, które ułatwią usunięcie zanieczyszczeń, ale nie porysują powierzchni skóry.

jak czyścić skórzane buty

Akcesoria do butów COLLONIL
 

Kolejne pytanie to, czym czyścić buty ze skóry? Delikatne zabrudzenia lub kurz możesz usunąć za pomocą zwilżonej wodą gąbki, lub ściereczki. Z kolei silniejsze zabrudzenia usuwaj przy pomocy delikatnych preparatów czyszczących. Zadbaj o to, aby chemia, którą czyścisz obuwie, była przeznaczona specjalnie do tego celu, ponieważ w innym przypadku możesz odbarwić powierzchnię skóry. Na stronie sklepu HEGO’S Milano znajdziesz całą paletę wysokiej jakości środków do czyszczenia i pielęgnacji obuwia COLLONIL. Przykładowo uniwersalna pianka COLLONIL Clean & Care jest przeznaczona do czyszczenia każdego rodzaju skór i materiałów syntetycznych, delikatnie i skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia.

 

Jak czyścić buty ze skóry? Jeśli chodzi o samą mechanikę działania, to pamiętaj o tym, żeby czyszczenie zaczynać od góry buta, czyli od cholewki. Stopniowo schodź w dół, delikatnie oczyszczając całą powierzchnię buta, aż dojdziesz do styku skóry i podeszwy. W czasie czyszczenia obuwia płucz regularnie gąbkę lub ściereczkę, aby nie rozcierać kurzu i brudu na dalszych częściach cholewki. Na sam koniec zostaw do czyszczenia podeszwy, ponieważ one będą najbrudniejszym elementem każdej pary obuwia.

 

Jak czyścić buty ze skóry naturalnej jasnej?

Dodatkowym pytaniem, które często od Was dostajemy, jest: jak czyścić buty ze skóry naturalnej jasnej? Tak naprawdę, to cały proces czyszczenia jasnej pary butów jest bardzo podobny do tego, jaki wykonujemy przy butach czarnych, brązowych czy bordowych. Pamiętaj tylko o tym, że gąbka lub ściereczka, której używasz do czyszczenia butów z jasnej skóry, powinna być jasna i niebarwiona. Dzięki temu nie narazisz butów na plamy czy zmianę koloru pod wpływem środka chemicznego do czyszczenia obuwia. Korzystaj ze środków do pielęgnacji wysokiej jakości, aby zapewnić swoim butom świetny wygląd na długi czas. Akcesoria do czyszczenia i pielęgnacji obuwia COLLONIL sprawdzą się do tego zadania idealnie.

jak czyścić buty ze skóry naturalnej jasnej

Akcesoria COLLONIL

 

Czym konserwować buty ze skóry?

Jeśli nie wiesz, czym konserwować buty ze skóry, to najbezpieczniejszym krokiem będzie sięgnięcie po profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji obuwia, które znajdziesz na stronie naszego sklepu HEGO’S Milano. Dzięki temu masz pewność, że Twoje skórzane buty będą miały najlepszą, możliwą pielęgnację. Na stronie sklepu HEGO'S Milano znajduje się zakładka Akcesoria do obuwia, w której są pasty, preparaty, emulsje i inne środki do pielęgnacji butów ze skóry. Wyselekcjonowane kosmetyki, które tam znajdziesz, pomogą Ci w prosty i łatwy sposób przedłużyć żywotność Twojego obuwia na kolejne lata.

 

Wiesz już, czym konserwować buty ze skóry, ale zostaje jeszcze kwestia odpowiedniego sposobu. Zawsze pamiętaj o tym, aby po czyszczeniu, buty odstawić na jakiś czas. Woda, która ewentualnie wsiąknęła w skórę, powinna odparować. Pastę, emulsję czy inny specyfik do pielęgnacji obuwia, nakładaj cienką warstwą, wykonując delikatne, koliste ruchy. Po nałożeniu pierwszej warstwy ochronnej, odstaw buty na min. 1 godzinę i pozwól, aby krem czy pasta do konserwacji obuwia dobrze się wchłonęły. Następnie nałóż drugą warstwę i znowu odczekaj min. 30 min. Na sam koniec przetrzyj buty suchą, delikatną ściereczką, aby zebrać nadmiarową warstwę pasty i nadać butom piękny połysk. Aby zapewnić swoim butom profesjonalną ochronę, stosuj praktyczną gąbkę ze zbiorniczkiem COLLONIL zawierającą preparat nawilżający, który zapobiega nadmiernemu wsiąkaniu wody w powierzchnię obuwia oraz inne akcesoria do pielęgnacji obuwia COLLONIL.

jak czyścić buty ze skóry naturalnej

GĄBKA COLLONIL

 

Jeśli szykujesz swoje półbuty damskie do odpoczynku po sezonie, nie zapomnij o włożeniu do nich prawideł, które odciągną nadmiar wilgoci ze skóry i pomogą obuwiu zachować naturalny kształt i formę.

X

Magazyn HEGO'S Milano / ul. POLECZKI 21 / 02-822 Warszawa
Skorzystaj jako pierwsza! Wystarczy, że udostępnisz nasz post na FB lub na Instagramie na Stories, oznaczając nas, a my wyślemy Ci KOD wcześniejszego dostępu. Zacznij Polowanie ON-LINE już 9 czerwca od 21.00.

Bądź na bieżąco:

X

Zgodnie z art. 13 RODO informujemy, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stark Corp Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie tel. 22 403 03 70, admin@hegos.eu ;
  2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji usługi newsletter, na podstawie art. 6 ust 1 pkt a RODO;
  3. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą udostępniane innym odbiorcom wyłącznie na podstawie przepisów prawa oraz zawartych umów;
  4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu wycofania zgody na otrzymywanie newsletter;
  5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem - w granicach określonych w przepisach prawa;
  6. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
  7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji usługi newsletter;
  8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
-->