Jakie buty będą najlepszym uzupełnieniem szafy kapsułowej
 

Minimalizm i garderoba kapsułowa to przyjaciółki, które znają się już od wielu lat. Zgadza się, czasami nawet nie wiemy, że jakieś pojęcie jest nam bliskie, ale podświadomie do niego dążymy i korzystamy z rozwiązań, które są mu pokrewne. Okazuje się bowiem, że szafa kapsułowa to pojęcie, które funkcjonuje już od dobrych… 50 lat! Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jak stworzyć szafę kapsułową - uwzględniając wysokiej jakości ubrania, a także włoskie, kobiece buty. Zapraszamy do lektury!

 

Szafa kapsułowa - co to jest i kto ją zaproponował?

garderoba kapsułowa

Angielska prekursorka minimalizmu w garderobie, Susie Faux, zaproponowała określenie szafa kapsułowa, aby ułatwić korzystanie i uporządkować przestrzeń w garderobie damskiej. Faux już od lat 70 XX w. szukała rozwiązań, które miały pomóc kobietom poczuć się pewniej, gdy wspinają się po szczeblach kariery zawodowej. Elegancki, dopasowany do sytuacji ubiór sprawiał, że kobiety czuły się pewne siebie i zdecydowanie lepiej pokonywały wyzwania związane z pracą.

W kolejnych latach, Faux, założyła butik Wardrobe, w którym pomagała kobietom budować pewność siebie poprzez odpowiednio dobrane ubrania. Pod koniec lat 70 dokładnie zarysowała koncept, jakim jest garderoba kapsułowa. Stała się również pionierką w dziedzinie personalnego doradztwa w kwestii stylu i zakupów. Susie Faux wpłynęła na to, jak kobiety zaczęły postrzegać wagę oficjalnego dress codu w pracy. Dzięki niej więcej kobiet zaczęło bardziej świadomie podchodzić do kwestii mody i pewności siebie.

Określenie moda kapsułowa ma już swoją ugruntowaną pozycję, ale, czy nie wydaje się Wam, że i tak rozpoznajemy ją wciąż na nowo, jako ideę wymyśloną ledwie kilka lat temu? Szafa kapsułowa, stylizacje minimalistyczne to trend, który jest piękny i potrzebny, ponieważ służy także planecie. Sprawdź, jak stworzyć szafę kapsułową, cieszyć się kobiecym stylem i bardziej zadbać o nasz wspólny, zielony dom!

 

Garderoba kapsułowa - dla kogo jest ten trend

Szafa kapsułowa to trend dla świadomych kobiet. Dlaczego? Zbudowanie sprawnie działającej garderoby kapsułowej wymaga, abyś znała siebie, swoje potrzeby, swoją powierzchowność i swoje wnętrze. Budując szafę kapsułową, musisz wiedzieć, w jakim miejscu w swoim życiu jesteś, co lubisz, czego pragniesz, o czym marzysz. Jeśli nie będziesz miała takiej świadomości, koncept szafy kapsułowej szybko Cię zmęczy, znudzi, rozdrażni. Ach i pamiętaj o najważniejszym - nie ma jednej, właściwie zaprojektowanej garderoby kapsułowej, ponieważ każda z nas jest inna i mamy różne potrzeby. Pozostań wierna sobie, wtedy z pewnością stworzysz szafę kapsułową idealną dla siebie! Pamiętaj, że w tym wszystkim jesteś Ty i radość, którą czerpiesz z każdego dnia!

 

Jak dopasować buty damskie do mody kapsułowej?

Garderoba kapsułowa, przykłady, które tutaj podajemy, to sprawdzony sposób na wprowadzenie produktów wysokiej jakości, które będą Cię cieszyć przez naprawdę długi czas. Jedną z bardziej uniwersalnych rzeczy, które zauważa większość posiadaczek szaf kapsułowych, jest to, że minimalizm lubi się z produktami wysokiej jakości i klasycznymi kolorami. To założenie świetnie sprawdza się w przypadku obuwia, pokazując, że jedna para butów wysokiej jakości świetnie pasuje do wielu stylizacji. Ograniczona liczba butów w garderobie kapsułowej to doskonały pomysł dla minimalistek i dla tych, które lubią w pełni wykorzystać potencjał swojej garderoby.

Czarne szpilki HEGO'S Milano z charakternym obcasem lub designerską klamrą
 

garderoba kapsułowa przykłady

Nr produktu: 912 NAPPA NERO

 

będą pasowały do stylizacji biznesowej i casualowej. Natomiast brązowe sztyblety damskie z przeszyciami we włoskim stylu,
 

moda kapsułowa

Nr produktu: 1214 VITELLO CUOIO

 

założysz zarówno do spodni chino, długiej sukienki, jak i do krótkiej, zamszowej spódnicy. Kobiece czerwone sandały z kwiatem HEGO’S Milano, to piękna podstawa, bez której nie obejdzie się stylowa szafa kapsułowa na lato. Każda para butów HEGO’S Milano to wysoka jakość wykonania, dzięki której będziesz cieszyć się butami na lata. Z kolei designerski sznyt włoskiego obuwia z Mediolanu sprawi, że nie wyjdą one z mody. One ją stworzą! Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę sklepu z włoskimi marzeniami, z włoskim pięknem, stylem i klasą, czyli na stronę HEGO'S Milano!

 

Jak stworzyć szafę kapsułową?

Zbudowanie dobrze funkcjonującej szafy kapsułowej wymaga przemyślanej strategii i czasu. Zatem, jak stworzyć szafę kapsułową z naszych marzeń? Przede wszystkim rozpisz sobie na kartce najważniejsze informacje:

 • jakie są Twoje ulubione kolory, jakie odcienie lubisz nosić na sobie,
 • jaka jest Twoja figura - co chciałabyś w niej podkreślić a co w niej schować,
 • jaki jest charakter Twojej pracy, jakie masz zainteresowania, hobby, zajęcia dodatkowe, jakie sporty uprawiasz,
 • jaki jest Twój styl, jakie materiały lubisz, jakie lubisz marki.

Na początek tyle powinno wystarczyć, choć nie gwarantujemy sukcesu za pierwszym podejściem. Rozpisując po kolei punkt po punkcie, będzie Ci się klarował zarys Twojej niepowtarzalnej garderoby kapsułowej. Podkreśl elementy, które się powtarzają i sprawdź, czy jedno i drugie do siebie pasuje - kolor, styl, forma.

Często okaże się, że szafa kapsułowa będzie po prostu idealnym odzwierciedleniem Twojego typu urody. Dzięki takim przygotowaniom pozbędziesz się z szafy niepotrzebnych ubrań i nagle okaże się np., że nie potrzebujesz bryczesów i butów do jazdy konnej, ponieważ jazdy konnej nie lubisz, ale z chęcią uzupełnisz swoją garderobę o wygodny i komfortowy komplet do trekkingu i sportowe sneakersy, bo trekujesz często i z chęcią. Na HEGO'S Milano znajdziesz wysokiej jakości włoskie buty damskie, które pomogą Ci spełnić marzenie o dobrej jakości i pięknej szafie kapsułowej.

X

Magazyn HEGO'S Milano / ul. POLECZKI 21 / 02-822 Warszawa
Skorzystaj jako pierwsza! Wystarczy, że udostępnisz nasz post na FB lub na Instagramie na Stories, oznaczając nas, a my wyślemy Ci KOD wcześniejszego dostępu. Zacznij Polowanie ON-LINE już 9 czerwca od 21.00.

Bądź na bieżąco:

X

Zgodnie z art. 13 RODO informujemy, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stark Corp Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie tel. 22 403 03 70, admin@hegos.eu ;
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji usługi newsletter, na podstawie art. 6 ust 1 pkt a RODO;
 3. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą udostępniane innym odbiorcom wyłącznie na podstawie przepisów prawa oraz zawartych umów;
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu wycofania zgody na otrzymywanie newsletter;
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem - w granicach określonych w przepisach prawa;
 6. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji usługi newsletter;
 8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
-->