Jak wyczyścić EMU? Przygotuj swoje buty na zimę


Przed sezonem zimowym (ale i w jego trakcie!) odpowiednia pielęgnacja śniegowców to klucz do ponownego wykorzystania ich w modnych stylizacjach. Jak wyczyścić buty EMU, usunąć zacieki z soli i zabezpieczyć przed ponownym użytkowaniem podczas zimy, która nieuchronnie się zbliża? Pomożemy Ci krok po kroku przejść przez cały proces i przywrócić Twoim wymarzonym EMU dawny blask.

Jak czyścić buty EMU? Zestaw pielęgnacyjny Care Kit

Najważniejsza zasada: pranie EMU w pralce nie jest wskazane. Do odświeżenia butów potrzebny będzie zestaw preparatów do pielęgnacji, najlepiej Emu Australia Care Kit Assorted. Opakowanie zawiera 4 elementy pielęgnacyjne:

 • wielofunkcyjną szczoteczkę do czyszczenia obuwia,
 • impregnat zabezpieczający przed wodą i plamami Rain & Stain,
 • odżywkę do pielęgnacji i czyszczenia Suede Cleaner,
 • odświeżacz zapachowy do wnętrza butów Tea Tree Scented Refresher.

Cały zestaw znajdziesz na stronie producenta, ale możesz również kupić go na hegos.eu: akcesoria do obuwia EMU.

Jak czyścić buty EMU? Zestaw pielęgnacyjny Care Kit

Krok 1 – czyszczenie butów EMU szczoteczką


Cały proces pielęgnacyjny butów EMU rozpoczynamy od wyczyszczenia ich przy użyciu szczoteczki przeznaczonej do zamszu, najlepiej z zestawu pielęgnacyjnego Care Kit. Każda strona akcesorium pokryta jest innym tworzywem dedykowanym pielęgnacji różnych części obuwia. Stroną z nylonowymi i sztywniejszymi, miedzianymi włoskami wyczyść podeszwę butów EMU, pozbywając się zanieczyszczeń z zaschniętego błota lub innych osadów.

Jak wyczyścić EMU z soli?

Do tego wykorzystaj drugą stronę szczoteczki. Gumką główną usuń wszystkie zabrudzenia z powierzchni kożucha m.in. zacieki z soli. Drobniejsze, cieńsze gumki po bokach szczotki służą do wykończenia czyszczenia i usunięcia zaburzeń m.in. z zakamarków butów, do których trudno dotrzeć przy użyciu większej gumki. Podsumowując – szczoteczką czyścimy podeszwę, całą powierzchnię buta i wąskie elementy.

Krok 2 – pranie butów EMU

Po wyczyszczeniu szczoteczką butów EMU przystępujemy do prania. W tym celu użyj preparatu Suede Cleaner (czyli odżywki do prania kożucha owczego). Z odległości około 20 cm spryskaj całego buta (najlepiej przeprowadzić taki zabieg pielęgnacyjny dla całego buta, zamiast skupiać się na wyczyszczeniu pojedynczych plam).

Tak przygotowane obuwie odstaw na 24 godziny. Do środka możesz włożyć prawidła lub tekturki, jeśli posiadasz takie akcesoria. W celu wyprofilowania butów możesz wykorzystać również zgiętą gazetę.

Ważne: Nie zostawiaj butów na słońcu lub na kaloryferze – lepiej trzymać je z dala od źródła ciepła.

Po upływie 24 godzin delikatnie przy pomocy szczotki z gumową stroną ponownie wyczyść wierzch butów, tak jak opisaliśmy to w poprzednim kroku.

Krok 3 – impregnacja butów EMU

Do impregnacji butów EMU Australia użyj preparatu Rain & Stain. Ponownie spryskaj całego buta z odległości około 20 cm sprayem do impregnacji ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich szwów.

Odstaw EMU na kolejne 24 godziny do całkowitego wyschnięcia. Pamiętaj, aby proces wysychania odbywał się z dala od źródła ciepła. Nie zostawiaj śniegowców na słońcu lub na kaloryferze (to nie przyspieszy procesu, a może zaszkodzić finalnemu efektowi).

Krok 4 – odświeżanie wnętrza butów EMU

Poza zadbaniem o zewnętrzną prezencję butów warto również pomyśleć o kondycji wnętrza. Preparat Tea Tree Scented Refresher pomoże Ci odświeżyć środek butów EMU i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Płyn został wykonany na bazie naturalnego olejku z drzewa herbacianego, dzięki czemu możesz liczyć na miłe zapachy w trakcie i po wykonaniu całej pielęgnacji. Etap ten najlepiej zrobić podczas impregnacji, ponieważ odświeżacz również wymaga pozostawienia na 24 godziny do wyschnięcia.

Czy wodoodporne modele EMU również należy czyścić?

Modele EMU Australia, które są wodoodporne, nie wymagają stworzenia opisanego wcześniej procesu impregnacji przed ich pierwszym użytkowaniem, choć jak najbardziej należy o nie dbać i pielęgnować przed każdym nadejściem zimy, a także – podczas sezonu przy intensywnym użytkowaniu lub – gdy zachodzi taka potrzeba. Buty EMU czyścimy, pierzemy i impregnujemy. Model wodoodporny poznasz po podeszwie, na której znajdziesz oznaczenie WATERPROOF. W przypadku pozostałych modeli będzie to podeszwa z napisem: WATER RESISTANT.

Mamy nadzieję, że wpis pomógł Wam dowiedzieć się, jak czyścić buty EMU i z łatwością przygotujecie ulubione śniegowce na nadchodzący sezon.

X

Magazyn HEGO'S Milano / ul. POLECZKI 21 / 02-822 Warszawa
Skorzystaj jako pierwsza! Wystarczy, że udostępnisz nasz post na FB lub na Instagramie na Stories, oznaczając nas, a my wyślemy Ci KOD wcześniejszego dostępu. Zacznij Polowanie ON-LINE już 9 czerwca od 21.00.

Bądź na bieżąco:

X

Zgodnie z art. 13 RODO informujemy, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Stark Corp Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie tel. 22 403 03 70, admin@hegos.eu ;
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji usługi newsletter, na podstawie art. 6 ust 1 pkt a RODO;
 3. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą udostępniane innym odbiorcom wyłącznie na podstawie przepisów prawa oraz zawartych umów;
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do momentu wycofania zgody na otrzymywanie newsletter;
 5. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem - w granicach określonych w przepisach prawa;
 6. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
 7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji usługi newsletter;
 8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
-->